Cansu ONURLUER

1983 yılında Ankara’da doğdu.

Ankara’da bir dönem “Rehber Öğretmen” olarak görev yapan ve “Ömür boyu öğrencilik,” ilkesini esas alan Onurluer, sosyoloji üzerine ihtisasına devam etmektedir.

Uzun yıllar, çeşitli kurumlarda grafik ve tasarım alanında çalıştı. Model Çocuk çatısı altında “Bir Rüya Bir Osmanlı”, “Küçük Filmciler”, “En İyi Dostlarım” ve “Baaak Okuyorum” isimli öykü kitaplarını tasarladı.

Yazarlık serüvenine “Kar Topu Adası”, “Gezgin Günce-İstanbul” ve “Farklı Bir Masal” adlı öykü ve masallarla devam etmektedir.

Dilek İYİGÜN

1981 yılında Ankara’da doğdu.

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Radyo, Televizyon ve Sinema alanında tamamladı.
Uzun yıllar yardımcı yönetmenlik ve yönetmenlik yaptı. Kariyerini marka yöneticiliği ile devam ettirdi.

“Küçük Filmciler” isimli çocuk öyküleriyle aramızda olan yazar, senaryo ve roman çalışmalarına devam etmektedir.

Doğan YILDIZ

1977 yılında dünyaya geldi.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da, lise ve yükseköğrenimini Adapazarı’nda tamamladı.

Yayınlanan çocuk kitapları: Bizim Tarihimiz, Son Savaş – Kurtuluş, Son Kale - Çanakkale.

Hilal KILIÇ

1974 yılında Kayseri’de doğdu.

Erciyes Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı alanında lisans, Türk Dili üzerine yüksek lisans yaptı.

Kayseri’de Edebiyat-Türkçe öğretmenliğini sürdüren yazar, aynı zamanda Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği öğrencilerine rehberlik yapmaktadır.

Akademik hayatının yanı sıra yazmaya daima devam ederek edebiyattan hiç kopmayan yazar; “Arı Prens” isimli hikâye serisiyle okur karşısına çıktı. Ve çocuklar için yazmaya devam etmektedir.

Sultan BAZ

1984 yılında Mersin’de doğdu.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Yurdun çeşitli bölgelerinde sınıf öğretmenliği yaptı. Özel Eğitim sertifikası alarak bu alanda da kendini geliştirdi.

Okul öncesi için “Şirin Dahiler”, “Minik Dahiler” ve “Tatil Kitabı” adlı eğitim setleri hazırladı.
Yazı hayatına, Model Çocuk çatısı altında “Değerler Treni” isimli öyküleriyle adım attı. Ve çocuklar için öyküler yazmaya devam etmektedir.

Umay ATEŞ

1986 yılında Bolu’da doğdu.

Yükseköğrenimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra 2007 yılında Cizre’de göreve başladı.

2015 yılından bu yana, Model Eğitim Yayıncılık’ta Genel Yayın Yönetmenliğinin yanı sıra şu ana kadar on iki kaynak kitaba imza attı. Model Çocuk öyküleri için sorular hazırladı.

İlk gençlik yıllarından beri hayalini kurduğu yazarlığa ise Model Çocuk çatısı altında ‘’En İyi Dostlarım” ve “Baak Okuyorum’’ isimli öykülerini yayımlayarak adım attı. Şimdilerde, La Fontaine Masalları’nı derlemeye devam etmektedir.